• Terasa
  • Tenis
  • Volejbal
  • Futbal / Beach socer
  • Speed bedminton
  • Sauna
  • Ubytovanie
  • Bazen

Majstrovstvá Slovenska v Plážovom Futbale 2009

Dejiskom kvalifikácie tretích Majstrovstiev Slovenska v plážovom futbale bude Môťovská priehrada vo Zvolene.

Kvalifikačný turnaj sa bude konať 3. - 5. júla 2009 vo Zvolene v stredisku Orlík. Do kvalifikácie sa môžu prihlasovať tímy z celého Slovenska, z pomedzi ktorých postúpi 12 najlepších mužstiev do veľkého finále.

Všetci návštevníci budú mať na obidve podujatia vstup zdarma! Počas dňa bude pripravený pestrý športový aj kultúrny sprievodný program.

Tak ako tomu bolo minulý rok aj v tomto roku budú môcť na turnaji hrať iba hráči registrovaní v SAPF! Registrovať sa môžete prostredníctvom nižšie uvedeného registračného formulára. Zároveň upozorňujeme hráčov, ktorí sa registrovali minulý rok, aby si nezabudli obnoviť členský preukaz. Výšku registračného poplatku na jedného hráča sme pre tento rok znížili na 19 €.

www.plazovyfutbal.sk

Uzávierka prihlášok do kvalifikácie je 26. 6. 2009!Dominovali Zvolenčania, titul získal Stokat Team

Vo Zvolene poslednú sobotu v rámci 3. Majstrovstiev Slovenska v plážovom futbale zasiahlo do bojov desať tímov. Vo výbornej atmosfére, umocnenej perfektným a pre tento šport typickým letným počasím, sa od raňajších hodín hral výborný futbal.

Zvolenský športový areál Orlík, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí zvolenskej priehrady, ponúka v tomto období športovým priaznivcom jednu lahôdku za druhou. Po volejbalovej paráde v podaní série Elite Beach Tour 2009, ktorá sa vo Zvolene konala predchádzajúci víkend, si tentokrát na svoje prišli aj priaznivci plážového futbalu. Keďže krásny športovo-rekreačný areál si dobré meno u Slovenskej asociácie plážového futbalu (SAPF) získal už minulý rok, kedy sa tu konalo jedno z kvalifikačných kôl 2. Majstrovstiev Slovenska, organizátori tohto podujatia sa pre Zvolen rozhodli opäť. Ba čo viac, sobotňajší, pôvodne len kvalifikačný turnaj, bol nakoniec finálovým, v ktorom sa bojovalo o cenný, v poradí tretí majstrovský titul.
„Počas predchádzajúcich dvoch ročníkov sme nadobudli určité skúseností, takže v pláne sme mali zdokonaliť aj tohtoročný tretí. Pôvodne sme preto plánovali opäť odohrať kvalifikačné kolá a následne finále, tak ako tomu bolo aj minulý rok. Žiaľ, kartami nám zamiešala finančná situácia, takže sme sa nakoniec rozhodli pre jeden a to hneď finálový turnaj, ako tomu bolo počas prvého ročníka,“ objasnil prezident SAPF Martin Poledna, ktorý prezradil aj príčiny, prečo z pôvodne plánovanej trojdňovej akcie bola nakoniec len jednodenná. „K tomuto riešeniu nás donútil fakt, ktorí sme my ovplyvniť nedokázali. Keďže viacero tímov na poslednú chvíľu odrieklo účasť z dôvodov zranení, pracovných či súkromných povinností, celý šampionát sa odohral v jeden deň.“
Vo Zvolene tak poslednú sobotu, v rámci 3. Majstrovstiev Slovenska, zasiahlo do bojov desať tímov. Vo výbornej celodennej atmosfére, umocnenej perfektným a pre tento šport typickým letným počasím, sa od raňajších hodín hral výborný futbal. Bezpochyby sa oň pričinili všetky zúčastnené tímy, ktoré boli najskôr rozdelené do dvoch skupín, v ktorých si svoje sily zmerali hracím systémom každý s každým. Keďže semifinálové miestenky a tým pádom aj možnosť hrať o medaily si mohli vybojovať len prví dvaja z každej skupiny, na ihrisku sa iskrilo v každom zápase hneď od úvodného rozhodcovského hvizdu. „Účasť mohla byť aj vyššia, to je fakt. Na druhej strane nás teší, že kvalita jednotlivých tímov narastá z roka na rok. Vidieť, že mnohí chlapci to už hrajú systematickejšie a nie je to postavené len na náhodu, ako tomu bolo v začiatkoch. Mnohí z nich zrejme sledujú aj európske, či svetové dianie v tomto športe a snažia sa osvojovať si herné prvky, ktoré sú pre plážový futbal typické. Radosť sa pozerať ako napredujú,“ pochvaľoval si Poledna skupinové boje a dodal: „Máme radosť, keď vidíme ako sa všetci zlepšujú, pretože to je pre nás najpodstatnejšie. Verím preto, že na budúci rok bude účasť i kvalita šampionátu opäť väčšia.“
Slová jedného z hlavných organizátorov turnaja umocnili aj kvalitné semifinálové súboje. V tých sa podľa názoru mnohých stretli skutočne najlepšie štyri tímy. S obsadením tejto fázy turnaja boli spokojné aj čoraz viac zaplnené tribúny, pretože medzi štvoricou najlepších nechýbali ani domáci zástupcovia, tímy VIP Zvolen, ktorý minulý rok v bratislavskom finále obsadil 4. miesto a Stokat Team Zvolen. Domácu dvojicu doplnili hráči Old Boys Valaská, súper Stokatu a FC Kapi Team z Bratislavy, ktorý sa do cesty postavil „vipkárom“.
Dramatické semifinálové zápolenia nakoniec rozhodli, že vo finále si zahrali Stokat Team s Kapi Teamom a o tretiu priečku si to rozdali VIP s Valaskou. Oba duely sa postarali o perfektné vyvrcholenie turnaja. V súboji o bronz nakoniec ťahali za dlhší koniec povrazu domáci Zvolenčania, ktorí zdolali Valaskú v pomere 4:3. Ešte dramatickejšie však bolo finále, ktoré sa tak isto skončilo najtesnejším rozdielom. Z víťazstva 3:2 a zisku cennej trofeje sa napokon tešil opäť zvolenský tím, ktorý si po záverečnom hvizde vychutnal aj veľkú priazeň domácich tribún. Noví šampióni - Stokat Team, partia vytvorená okolo Martina Svinteka, počas celého dňa podávali výborné, vyrovnané výkony a titul im tak patrí právom.

Postupné napredovanie

Plážový futbal si na Slovenskú získava čoraz väčšiu popularitu, čo samozrejme teší aj šéfa asociácie. „U nás sa tento šport, ktorý má vo svete už hlboké korene, začal udomácňovať prakticky len pred tromi rokmi, kedy sa odohral aj prvý šampionát. Ujalo sa to, postrehli sme záujem a tak sme sa pustili do jeho propagácie,“ potvrdil Martin Poledna a pokračoval: „Naša asociácia je členom Slovenského futbalového zväzu. Usporadúvame a zúčastňujeme sa turnajov, za ktorými cestuje náš reprezentačný tím napríklad do Rakúska, Čiech, či Švajčiarska. Aj takouto formou sa snažíme získavať skúsenosti a poskytnúť hráčom možnosť konfrontovať sa aj zo zahraničím. Postupnými krokmi sa chceme dostať na európsku úroveň.“
Základňu plážového futbalu na Slovensku tvorí v súčasnosti do päťsto členov. „Čo sa týka podmienok, bohužiaľ, postupujeme pomalšie ako by sme si želali. Potrebujeme špeciálne ihriská, čo je dosť náročné hlavne finančne. Adekvátne hracie plochy sa nám zatiaľ podarilo vybudovať vo Zvolene, jedno na východnom Slovensku a niekoľko ich máme aj v Bratislave, pričom v našom hlavnom meste sa snažíme postaviť aj jeden nový areál čisto pre potreby našej asociácie. Toto jedna z našich prioritných úloh,“ prezradil prezident SAPF.
V priebehu troch rokov Slováci postavili aj reprezentačný tím, ktorý už má za sebou aj niekoľko medzinárodných konfrontácií. „V minulom roku nám v európskom rebríčku patrila 18. priečka. Tento rok, keďže sme sa nezúčastnili kvalifikácie majstrovstiev sveta, zrejme padneme nižšie, pretože sme prišlio kvalifikačné body,“ ozrejmil Poledna situáciu ohľadne reprezentačných aktivít slovenského plážového futbalu. „ Momentálne nám však ide hlavne o to, aby sme odohrali čo najviac priateľských stretnutí s okolitými štátmi a získavali čo najviac skúseností, ktoré by sme neskôr radi zúročili aj na významných turnajoch.“(DV)

VÝSLEDKY

Skupina A: VIP Zvolen – Old Boys Valaská 4:5 pk, BSC Žilina – Mortal Combat5:4, VIP Zvolen – Vredzi Kúty 5:2, Valaská – Žilina 2:1, Mortal Combat – Kúty 3:4, VIP Zvolen – Žilina 5:0, Valaská – Mortal Combat 5:2, Žilina – Kúty 2:5, VIP Zvolen – Mortal – Combat 4:3, Valaská – Kúty 4:4

Skupina B: Stokat Team Zvolen – VaO Albion 3:2, Gútorcity – Security group Košice 4:3, Stokat Zvolen – FC Kapi Team 1:3, VaO Albion – Gútorcity 5:1, Košice – Kapi Team 3:6, Stokat Zvolen – Gútorcity 7:3, VaO Albion – Košice 4:3, Gútorcity – Kapi Team 0:7, Stokat Zvolen – Košice 6:1, VaO Albion – Kapi Team 4:3 pp

Semifinále: Stokat Zvolen – Valaská 5:2, VIP Zvolen – Kapi Team 2:3
0 3. miesto: VIP Zvolen – Valaská 4:3
Finále: Stokat Zvolen – Kapi Team 3:2
Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený Daniel Valach (VIP Zvolen) a hráčom Tomáš Pančík (Stokat Team Zvolen)045 / 5362110
0907 324 262 / 0905 856 907

UbytovanieNaSlovensku.EU

Ubytovanie Zvolen pozýva na vstup do krásneho Zvolenského zámku, prechádzku k Pustému hradu aj poučnú návštevu Lesníckeho a drevárskeho múzea. Ak vás zláka ubytovanie Banská Bystrica, môžete spoznávať historické centrum krajského mesta alebo sa okúpať v areáli Aqualandu. A nezabúdajte, tá najlepšia dovolenka na Slovensku vás očakáva na serveri Ubytovanienaslovensku ;)