• Terasa
  • Tenis
  • Volejbal
  • Futbal / Beach socer
  • Speed bedminton
  • Sauna
  • Ubytovanie
  • Bazen

ELITE BEACH TOUR 2009


Nad nepriazňou počasia zvíťazili športové výkony

V poradí druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale O2 Elite Beach Tour hostila počas tohto víkendu môťovská priehrada.

Spolu na 20 kurtoch v 5 mestách sa odohrá už 4. ročník majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale pod názvom O2 Elite Beach Tour 2009. Prvé kolo sa odohralo 12. júna v Žiline. Zvolen hostil druhé kolo tejto série.
Od piatka, keď sa začala kvalifikácia do hlavnej súťaže, sa na troch kurtoch predstavilo 24 mužských a 17 ženských dvojíc. Do hlavnej súťaže sa však mohlo zapojiť len 16 mužských párov a 12 ženských. Divokú kartu od promotéra tentokrát získala česká reprezentačná dvojica Kuffa - Ručka, naša reprezentačná dvojica Litva - Varga, minuloroční majstri SR a víťazi prvého kola v Žiline Nemec - Kardoš. U žien obhajovali umiestnenie zo Žiliny prvé tri dvojice Repáková - Tomášeková, Hinzellerová - Forgáchová a Čižmárová - Michalovičová. Takéto oku lahodiace súboje mali byť ťahákom pre diváka.
Na zvolenskej priehrade sa však nekonali. Najväčším problémom pre organizátorov, ako aj samotných hráčov boli vrtochy počasia. Tomuto faktoru treba pripísať aj nižšiu divácku účasť. Ženská časť turnaja s dotáciou 1000 €,mala svoje vyvrcholenie už v sobotu. Lákadlom a pastvou pre oči diváka bola najmä Hanka Opatovská a Valika Budajová. Tie však skončili pred bránami finále, keď nad ich sily boli Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou. Favoritky skončili nakoniec na nepopulárnom štvrtom mieste. V druhom semifinále na seba narazili žilinské víťazky Danica Repáková s Gabrielou Tomášekovou proti Zuzane Keltošovej a Andree Dudíkovej. Úspešnejšia bola druhá dvojica, ktorá sa vo finále stretla s Dubovcovou a Nestarcovou. Finále malo svoje kvality, v ktorom nakoniec po ťažkom boji (2:1 na sety, pričom sety boli vyrovnané 22:20, 18:21 a 15:11) zvíťazili premožiteľky najväčších favoritiek Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová. Víťazky sa okrem výhry tešili aj z finančnej prémie 350 €.
Mužská časť pavúka s celkovou dotáciou 1700 € sľubovala tiež zaujímavé zápolenia. Najväčším ťahákom celého turnaja boli minuloroční majstri Slovenska a víťazi zo Žiliny Richard Nemec s Marekom Kardošom. Tým sa však nedarilo podľa ich predstáv a skončili pred bránami semifinále. Nad ich sily boli českí reprezentanti s divokou kartou Bob Kuffa s Michalom Ručkom, ktorým podľahli 2:1 na sety. Česká dvojica skončila nakoniec na 4. mieste, keď v semifinále podľahla neskorším víťazom, slovenským reprezentantom Petrovi Vargovi s Michalom Litvom. V druhom semifinále si Igor Horváth s Martinom Sujom poradili až v trojsetovej bitke s Petrom Gyurovszkym a Jánom Namešanským. Gyurovszky s Namešanským skončili nakoniec tretí. Vo finále Varga s Litvom mali problémy so svojimi súpermi Horváthom a Sujom iba v prvom sete, v ktorom zvíťazili 21:17. V druhom už svojich protivníkov ľahko zmietli z kurtu pomerom 21:4. Zaslúžene sa tak radovali  z víťazstva v druhom kole Elite Beach Tour a zo sumy 500 €.

Celkové poradie:

Ženy: 1. Dubovcová - Nestarcová, 2. Keltošová - Dudíková, 3. Repáková - Tomášeková, 4. Opatovská - Budajová, 5. - 6. Hinzellerová - Forgáchová, Michalovičová - Čižmárová.

Muži: 1. Varga - Litva, 2. Horváth - Suja, 3. Gyurovszky - Namešanský, 4. Kuffa - Ručka, 5. - 6. Nemec - Kardoš, Procházka - Mračko.  

045 / 5362110
0907 324 262 / 0905 856 907

UbytovanieNaSlovensku.EU

Ubytovanie Zvolen pozýva na vstup do krásneho Zvolenského zámku, prechádzku k Pustému hradu aj poučnú návštevu Lesníckeho a drevárskeho múzea. Ak vás zláka ubytovanie Banská Bystrica, môžete spoznávať historické centrum krajského mesta alebo sa okúpať v areáli Aqualandu. A nezabúdajte, tá najlepšia dovolenka na Slovensku vás očakáva na serveri Ubytovanienaslovensku ;)